BESLENME HİZMETLERİ
 
Osmanbey, Yenişehir ve Eyyübiye Yerleşkelerinde bulunan öğrenci ve personelimiz için yaklaşık altı bin kişilik kapasiteye sahip yemekhaneler bulunmaktadır. Ayrıca değişik noktalarda bulunan yemekhanelerde, talep eden tüm öğrenci ve personele öğle yemeği servisi verilmektedir.

Osmanbey Yerleşkesi’nde bulunan beş bin kişilik merkezi kafeterya, Yenişehir ve Eyyübiye Yerleşkelerinde bulunan merkezi kafeteryalar modern ortamı, kaliteli ve temiz hizmet anlayışıyla öğrencilerimizin gözde mekanlarıdır. 

Yetişkin bir erkek bireyin günlük enerji ihtiyacı 2200–2500 kalori, bayan bireyin günlük enerji ihtiyacı 1800-2000 kaloridir. Bu gereksinimin 1/5 ini kahvaltıdan, 2/5 ini öğle yemeğinden, 2/5 ini akşam yemeğinden karşılanması gerekmektedir. Yukarıdaki enerji değerleri porsiyona göre değişiklik gösterir.

Akademik ve İdari personel ile öğrencilerin öğle yemeği 1 Ana yemek seçmeli olmak üzere beş çeşit yemekten oluşan tek mönü şeklinde hazırlanmaktadır. Aynı mönü değişik ve yüksekokul yemekhanelerinde servise sunulmaktadır.Öğle yemeği mönüleri mevsime göre kalori ihtiyacı hesaplanarak Üniversitemiz diyetisyeni denetiminde düzenlenip aylık olarak Web sayfamızda ilan edilmektedir. 

2014-Yılı Başından itibaren yemekhanelerimiz otomasyon sistemine geçmiş olup, Osmanbey, Yenişehir ve Eyyübiye yemekhanelinde bulunan Para Yükleme Makinaları (Kiosk) ile en az bir gün sonraya olmak üzere, yemek rezervasyonları yapılabilmektedir. Ayrıca SKS Daire Başkanlığı web sitemizden Online Rezervasyon da yapıiabilmektedir. 

Yemek ücretleri fiyatları üniversitemizin Yönetim Kurulu kararı gereğince öğrenci ve ek göstergelere göre belirlenmektedir.
 
YEMEKHANELERİMİZ

OSMANBEY YEMEKHANESİ
 
http://sks.harran.edu.tr/assets/uploads/other/images/yemekhane_osby.jpg 
 
YENİŞEHİR YEMEKHANESİ


 
 
                                                                                        EYYUBİYE YEMEKHANESİ

 
http://sks.harran.edu.tr/assets/uploads/other/images/eyyemekhane.jpg

TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİ YEMEKHANESİ


 


 

TANITIM

Tanıtım Filmi İçin Tıklayınız...

İngilizce Hazırlık Programı Tanıtım Broşürü...

TABAN PUANLARI

2016-2017 En Küçük (Taban) Puanlar için TIKLAYINIZ...

AKADEMİK TAKVİM

2017-2018 Yılı Akademik Takvim İçin Tıklayınız...